Driebergen

Wethouder belt niet; projectgroep boos

Wethouder Homan heeft al drie weken geen contact opgenomen met de projectgroep die van het lege Driebergse gemeentehuis een verzamelgebouw wil maken. De projectgroep is boos.

Read More

Eind september beloofde de wethouder in gesprek te gaan met een trio Driebergenaren dat het gemeentehuis wil omtoveren in een verzamelgebouw voor starters, zzp´ers en een hele reeks maatschappelijke organisaties, waaronder de Eurowinkel, een goed draaiende goededoelenwinkel, vol tweedehands kleding en boeken.

Dat was toch een duidelijke opdracht van de gemeenteraad, zegt Cees van den Broek, van de stichting Vluchtelingenkinderen, die de Eurowinkel de laatste zes jaar exploiteerde in een voormalig postkantoor in Driebergen. Daar mocht de Eurowinkel gratis in van TPG-Post, maar nu het gebouw verkocht is zoekt de winkel een nieuw pand.

Hak Blom en Cees

Het voormalige gemeentekantoor is er geknipt voor, vindt Van den Broek en zijn projectgroep: het staat leeg, kost de gemeente onderhoudsgeld en brengt als verkoopobject op het dieptepunt van de vastgoedcrisis toch weinig op. Stel de verkoop uit tot de markt aantrekt, wij betalen zolang de doorlopende kosten, aldus Van den Broek, die meteen voorrekent dat zijn stichting sowieso al een ton per jaar aan kosten bespaart voor de gemeente, door alle maatschappelijke projecten die de winkel financiert.  

Onderzoek de mogelijkheden, vroeg de gemeenteraad daarom aan wethouder Homan. ‘Vervolgens gaat hij in onderhandeling met een koper wiens deadline van zes maanden al verlopen is. Dan schoffeert hij toch de gemeenteraad? Erger nog, hij doet het geheel op eigen houtje, zijn mede-wethouders wisten er niets van.’

Van den Broek is ‘nogal in zijn wiek geschoten.’ ‘Over de manier waarop dit gaat. We doen ons stinkende best op sociaal maatschappelijk gebied iets voor elkaar te krijgen, wordt je zo behandeld,’ aldus Van den Broek, die de medewerking  van de gemeente hard nodig heeft, om een volwaardig businessplan te schrijven voor het verzamelkantoor, een voorwaarde van de gemeenteraad. ‘Ze vragen ons binnen tien dagen een businessplan te schrijven, maar leveren geen cijfers over onderhoudskosten.’ 

Ook daarom schreven Van den Broek en zijn collega’s een persbericht, waarin naast de verontwaardiging nog twee nieuwe argumenten voor ter beschikkingstelling. Het eerste, zegt de projectgroep, is het vernietigende rapport van ondernemersorganisatie MKB-Nederland eerder deze maand, waarin de Utrechtse heuvelrug als een van de onvriendelijkste gemeenten van Nederland eindigt. ‘Een uitgelezen kans om door omarming van dit project het blazoen wat op te poetsen.’

Het tweede is de kersverse nominatie van de gemeente mee te strijden voor de titel ‘meest jongerenvriendelijke gemeente van Nederland’. Juist die projecten die het lege gemeentekantoor willen betrekken, zegt Van den Broek dragen ‘in belangrijke mate bij aan het jongerenvriendelijk karakter van onze gemeente. Continuering van deze activiteiten draagt gelukkig ook eens in positieve zin bij in de aandacht voor onze gemeente.’